Facebook

O nás

Dobrý den, jmenuji se Hana a ráda bych se s Vámi podělila o příběh, na který se mě ptají lidé, kterým se nějakým způsobem dostal do ruky a do chutě náš tapioca puding. Tak tedy kde se zrodil nápad vařit pudink a jakou cestou se dostal do Česka?

Tapioca puding je rostlinný produkt ze surovin, které v České republice nerostou (maniok jedlý, kokos) a přesto je zde z těchto surovin uvařený, ozdobený, nijak nekonzervovaný a zákazníkovi je dodáván jako čerstvý výrobek k přímé konzumaci. Celá výroba je prováděna ručně, tzn. každý kelímek je originál a takto vyráběný pudink je český nápad s registrovanou ochrannou známkou.

…ale abych se vrátila k tomu, kde to všechno začalo.

Bydlím v Brně, je mi padesát osm let a mám tři dospělé děti. Dcera žije s přítelem již několik let v Austrálii a právě při mé návštěvě na přelomu roku 2011-2012, tedy na „tropické“ Vánoce, jsme navštívili jednu jídelnu na pobřeží Gold Coastu, kde nás zaujal pohárek s podivnou „kuličkovou“ hmotou uvnitř, ozdobený čerstvým ovocem.

A protože mám dezert moc chutnal, tak jsme se hned zeptali z čeho je to uvařeno a slečna (asi z Indie) mám řekla, že je to dezert ze saga a kokosového mléka.

No, a to bylo podstatné, pak už následovalo nekonečné klikání myší na internetu a získávání informací o manioku, tapioce, cassavě, sagu, yuce …, kde roste, co to je, jak se používá atd., ale kde „perličky“ škrobu koupit, ve speciálním obchodě, v marketu?

Pak jsme je objevili v Colesu (obdoba našeho Tesca) dole v regále, kde mají škroby, pudinkové prášky, zahušťovadla. Zbývalo dokoupit kokosové mléko a už se vařilo, vařilo a všem chutnalo. Před odletem zpět domů jsem si nakoupila „perličky“ co mi dovolovala váha zavazadla do letadla a dcera mi další poslala poštou.

Po návratu domů do „zamrzlého“ Brna, na konci února 2012, jsem začala vařit ve své malé panelákové kuchyni první dávky pudinku pro dobrovolné ochutnávače. Zájem o puding stále rostl a já jsem musela řešit dodavatele perliček v Evropě, větší balení kokosového mléka, laboratoř, hygienu, atd.

A dnes jsme rodinná firma TAPIOCA PUDING, s.r.o., máme novou provozovnu, rozvážíme čerstvé pudinky vlastním autem po celém Brně a okolí. Jednou týdně zavážíme výrobky do Prahy. Všem stávajícím i budoucím odběratelům přejeme hodně zdraví a „neutuchající“ chuť na náš tapiokový puding a další produkty z manioku.

Aktuální informace, novinky atd. najdete na Facebookové stránce.